Založ si blog

Dali lekári výpovede, alebo štrajkujú?

Vraj platí zákon, že lekári nemôžu štrajkovať. Áno lekári nemôžu štrajkovať lebo im to nedovoľuje zákon. Nemajú na to právo. Čudné zákony platia v tejto gubernii.

A ostatný pracujúci môžu štrajkovať? Môžu. A prečo sa štrajkuje? No aby mali dobré pracovné podmienky a hlavne vyššiu mzdu. Nenahovárajme si. Zamestnanec sa skoro vždy uspokojí a nájde spôsob ako zvládnuť pracovné povinnosti, keď má vysokú mzdu. Vždy sa štrajkuje za vyššie mzdy. A pracujúci sa preto organizujú v organizáciách, aby ich úsilie za vyššie mzdy malo väčšiu šancu na úspech, aby mohli viac zatlačiť na zamestnávateľa. Akú formu môže mať štrajk? No rôznu. Napríklad okupačný, výstražný…Odbory nie sú pingpongové ani spoločenské kluby zábavy.

A prečo majú lekári odbory? Prečo majú LOZ? Určite to nie je pingpongový ani spoločenský klub. Obhajuje ich pracovné podmienky a hlavne mzdy. Hlavne mzdy.

A že nemôžu štrajkovať? Je to iba o slovíčkach. Lebo štrajk je iba určitý iný názov pre istý jav či mechanizmus ako vyjadriť schopnosť určitej organizovanej skupiny zamestnancov svoju nespokojnosť s mzdou. Aj týmto organizovaným nátlakom s hrozbou prerušenia práce a stratách na strane zamestnávateľa dosiahnuť určité zvýšenie mzdy.

Teraz je otázka či tento jav či mechanizmus dostane názov štrajk alebo nejaké iné označenie. Ako štrajk sa to môže označiť vtedy, keď má určite vonkajšie či vnútorné znaky. Napríklad ak je to úsilie organizovanej skupiny zamestnancov určitého zamestnávateľa, smerujúce k lepším pracovným podmienkam a hlavne vyšším mzdám. Ak táto skupina zamestnancov je organizovaná, má svojho zástupcu, ktorý hovorí a koná v mene tejto organizovanej skupiny, hrozia napríklad nenastúpením do práce, ak nebudú ich požiadavky splnené a celkovo sa takýmito spôsobom usilujú o lepšie pracovné podmienky a hlavne vyššiu mzdu ide i štrajk.

Áno, ak má určité konanie takejto konkrétnej skupiny zamestnancov tieto znaky a prejavy ide o štrajk. Nie je to pingpongový turnaj ani spoločenské stretnutie. Ide jednoznačne o štrajk.

Ak by 2100 lekárov dalo výpovede a každý jednotlivo žiadal vyšší plat a rokoval so zamestnávateľom nebol by to štrajk ale 2100 lekárov podalo výpovede.

V prípade, že 2100 lekárov organizovaných v LOZ podá výpovede s úmyslom zlepšenia pracovných podmienok aj zvýšenia mzdy, majú svojho zástupcu, ktorý hovorí a koná v ich mene a vyjednáva lepšie pracovné podmienky a plat, ide jednoznačne o štrajk aj keď sa to nazýva a tvári akokoľvek inak.

Z tohto dôvodu sú výpovede lekárov neplatné. A toto by mali zohľadniť príslušné inštitúcie a nerobiť paniku, že 2100 lekárov nebude k dispozícií.

Odvolanie Hegera

05.12.2022

Za odvolanie Hegera sa rozhodli hlasovať všetci. Áno všetci. Všetci, ktorým na krk dýcha vyšetrovateľ. Všetci ktorí majú na krku obvinenia. Všetci. Všetci títo a im podobní po tom prahnú. Prečo asi? Nevieme.

Richard to chápe správne.

01.12.2022

Richard to chápe správne. Veď to videli všetci. Menšinová vláda pokračuje a mnohí sa pýtajú, čo za to dostali Karabovci, či Tuffovci, či iní… Richard si myslí, že niečo za podporu menšinovej vlády dostali. A ako dobrý obchodník zavetril šancu. Čo keby sľúbil viac, ako oni dostali doteraz od Matoviča, ak dostali? No bude to pre nich ťažké rozhodovanie. Byť na [...]

Lekárky si vyššie platy zaslúžia!

26.11.2022

Lekárky si vyššie platy zaslúžia. Neviem prečo táto zlá vláda nevyhovie ich oprávnenej požiadavke? Veď sa starajú o chorých v nemocniciach. Pridajme im! Ale nielen im. A čo sestričky tie si nezaslúžia? Veď majú v priemere len 1300 euro. Ja si myslím, že si zaslúžia aspoň na 1800 euro. Zaslúžia si nie? A čo kuchárka a kuchár, sanitárka, alebo administratíva v [...]

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Marcel Forai, Všeobecná zdravotná poisťovna

Obvinený exšéf VšZP Forai je "známa firma". Viac ako reformy ho preslávili kauzy

08.12.2022 14:07

Kto je Marcel Forai? Počas druhej vlády Roberta Fica generálneho riaditeľa VšZP vyšetrovali pre maséra Kostku, teta Anka ho nakoniec stála funkciu.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 78275x
Priemerná čítanosť článkov: 2236x

Autor blogu

Kategórie