Založ si blog

Krupicová kaša na onkológii v Košiciach.

SRO v spravodajstve nedávno uviedla, že sťažnosti pacientov v košickej nemocnici na onkológii pribúdajú. Rodičia sa sťažujú že izby sú malé, rodičia musia spať pri deťoch na rozťahovacích posteliach, nemôžu uvariť deťom ani krupicu, nieto poriadne jedlo, nie je tam varná doska ani varná kanvica, len mikrovlnka.

Nemocnica vyčíslila rekonštrukciu na 37 miliónov euro.

Nuž trochu vysoká suma za 28 varných dosiek a kanvíc. Pardon pomýlila som sa. Nemocnica počíta nielen 28 varných dosiek a kanvíc, ale kompletnú rekonštrukciu. Každá nemocnicná izba bude po novom mať kompletnú kuchynskú linku + samozrejme fritéza, digestor, kuchynský robot, elektrickú rúru, multifunkčný mixér,…180 litrovú chladničku s mrazničkou, špajzu, príručný sklad,…

No zmestiť sa do 37 milionov nebude jednoduché. Lebo detský pacienti to potrebujú. Nie každé dieťa ľúbi krupicovú kašu z nemocničnej kuchyne a každá mamička robí krupicovú kašu trochu inak.

Dobre, ale nestačilo by namiesto 28 plne vybavených kuchynských liniek jednu či dve kuchynské linky na každom poschodí? Že by sa to rozkradlo. Kľudne by som strážila aj s kamoškou tie kuchynské linky 20 rokov za jednu stotinu tých 37 miliónov. – 20 rokov!!!

No a keď už budeme mať ako navariť krupičnú kašu a tiež ušetrené 35 miliónov, mohli by sme sa lepšie venovať aj liečbe. A možno bude aj na platy lekárov.

Odvolanie Hegera

05.12.2022

Za odvolanie Hegera sa rozhodli hlasovať všetci. Áno všetci. Všetci, ktorým na krk dýcha vyšetrovateľ. Všetci ktorí majú na krku obvinenia. Všetci. Všetci títo a im podobní po tom prahnú. Prečo asi? Nevieme.

Richard to chápe správne.

01.12.2022

Richard to chápe správne. Veď to videli všetci. Menšinová vláda pokračuje a mnohí sa pýtajú, čo za to dostali Karabovci, či Tuffovci, či iní… Richard si myslí, že niečo za podporu menšinovej vlády dostali. A ako dobrý obchodník zavetril šancu. Čo keby sľúbil viac, ako oni dostali doteraz od Matoviča, ak dostali? No bude to pre nich ťažké rozhodovanie. Byť na [...]

Lekárky si vyššie platy zaslúžia!

26.11.2022

Lekárky si vyššie platy zaslúžia. Neviem prečo táto zlá vláda nevyhovie ich oprávnenej požiadavke? Veď sa starajú o chorých v nemocniciach. Pridajme im! Ale nielen im. A čo sestričky tie si nezaslúžia? Veď majú v priemere len 1300 euro. Ja si myslím, že si zaslúžia aspoň na 1800 euro. Zaslúžia si nie? A čo kuchárka a kuchár, sanitárka, alebo administratíva v [...]

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Marcel Forai, Všeobecná zdravotná poisťovna

Obvinený exšéf VšZP Forai je "známa firma". Viac ako reformy ho preslávila teta Anka

08.12.2022 14:07

Kto je Marcel Forai? Generálny riaditeľ VšZP z éry druhej vlády Roberta Fica mal problémy napríklad v kauze maséra Kostku, zmluvy tety Anky ho nakoniec stáli funkciu.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 78276x
Priemerná čítanosť článkov: 2236x

Autor blogu

Kategórie