Založ si blog

Krupicová kaša na onkológii v Košiciach.

SRO v spravodajstve nedávno uviedla, že sťažnosti pacientov v košickej nemocnici na onkológii pribúdajú. Rodičia sa sťažujú že izby sú malé, rodičia musia spať pri deťoch na rozťahovacích posteliach, nemôžu uvariť deťom ani krupicu, nieto poriadne jedlo, nie je tam varná doska ani varná kanvica, len mikrovlnka.

Nemocnica vyčíslila rekonštrukciu na 37 miliónov euro.

Nuž trochu vysoká suma za 28 varných dosiek a kanvíc. Pardon pomýlila som sa. Nemocnica počíta nielen 28 varných dosiek a kanvíc, ale kompletnú rekonštrukciu. Každá nemocnicná izba bude po novom mať kompletnú kuchynskú linku + samozrejme fritéza, digestor, kuchynský robot, elektrickú rúru, multifunkčný mixér,…180 litrovú chladničku s mrazničkou, špajzu, príručný sklad,…

No zmestiť sa do 37 milionov nebude jednoduché. Lebo detský pacienti to potrebujú. Nie každé dieťa ľúbi krupicovú kašu z nemocničnej kuchyne a každá mamička robí krupicovú kašu trochu inak.

Dobre, ale nestačilo by namiesto 28 plne vybavených kuchynských liniek jednu či dve kuchynské linky na každom poschodí? Že by sa to rozkradlo. Kľudne by som strážila aj s kamoškou tie kuchynské linky 20 rokov za jednu stotinu tých 37 miliónov. – 20 rokov!!!

No a keď už budeme mať ako navariť krupičnú kašu a tiež ušetrené 35 miliónov, mohli by sme sa lepšie venovať aj liečbe. A možno bude aj na platy lekárov.

Hlasovanie o dôvere?

12.12.2022

Toto hlasovanie o vyslovení dôvery vláde nie je len o dôvere tejto vláde. Je to hlavne o tom, či zvolený zástupcovia ľudu sediaci v parlamente dajú prednosť mešcu od Matoviča alebo mešcu od SAS, SMER či HLAS a finančných skupín. Vzhľadom k tomu, že Matovičov mešec je príliš malý oproti mešcu finančných skupín schovaných aj za SAS, SMER či HLAS výsledok je jasný. A [...]

Odvolanie Hegera

05.12.2022

Za odvolanie Hegera sa rozhodli hlasovať všetci. Áno všetci. Všetci, ktorým na krk dýcha vyšetrovateľ. Všetci ktorí majú na krku obvinenia. Všetci. Všetci títo a im podobní po tom prahnú. Prečo asi? Nevieme.

Richard to chápe správne.

01.12.2022

Richard to chápe správne. Veď to videli všetci. Menšinová vláda pokračuje a mnohí sa pýtajú, čo za to dostali Karabovci, či Tuffovci, či iní… Richard si myslí, že niečo za podporu menšinovej vlády dostali. A ako dobrý obchodník zavetril šancu. Čo keby sľúbil viac, ako oni dostali doteraz od Matoviča, ak dostali? No bude to pre nich ťažké rozhodovanie. Byť na [...]

Benjamin Netanjahu / Benny Ganc /

Ganc dal Netanjahuovi ultimátum, požaduje do 8. júna plán pre Gazu

18.05.2024 22:05

Premiér jeho návrhy označil za eufemizmy, ktoré predznamenávajú porážku Izraela.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínska prezidentka vetovala sporný zákon o zahraničnom vplyve

18.05.2024 17:08

Vládna strana Gruzínsky sen má však v parlamente dosť poslancov, aby veto hlavy štátu prehlasovala.

handlová, fico, atentát

NAKA obvinila osobu, ktorá sa mala vyhrážať ministrovi a poslancom cez sociálnu sieť

18.05.2024 15:10

Prokurátor sa stotožnil s podnetom polície na vzatie obvineného do väzby, rozhodne o nej súd.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 89963x
Priemerná čítanosť článkov: 2499x

Autor blogu

Kategórie