Založ si blog

EÚ – spolok babrákov

Zdá sa, že toto také prapodivné spoločenstvo stále viac ukazuje, že je len kôpkou gubernií. Skutočné výzvy, ktorým čelí začínajú ukazovať, že sú tu isté dosť veľké rozdiely.

Aj táto energetická kríza iba ukázala neschopnosť nájsť spoločné európske riešenia. Nevedia nájsť riešenia v kríze s energiami a len čakajú ako to samo vykvasí. Veď nejak to vždy dopadne, nie? Nevedia nájsť európske riešenia v migračnej kríze. Veď nejak to vždy dopadne. Každá krajina musela pred prijatím do shengenu splniť „ prísne kritériá“, aby spoľahlivo ochránila spoločný priestor.

Ukazuje sa, že tie prísne kritériá až také prísne nie sú. Vonkajšie hranice sú deravé ako ementál. Aby akože EU prišla s riešením vznikol dáky Frontex, ktorý tiež mal bdieť nad ochranou hraníc. Žiaľ je to iba ďalšia Kolumbova žena – nikto ju nevidel.

A Poľsko sa tvári, že ich zákony sú nad zákonmi EÚ a zákony EÚ tam platia len keď im oni dovolia. A Maďarsko to isté len v zelenom. MV SR hovorí, že treba na migračnú krízu európske riešenia a treba viac chrániť Maďarsko-Srbskú hranicu. Samozrejme žiadne normálne EÚ riešenia nebudú. A Maďarsko nemuselo splniť prísne kritériá pre spoločný priestor EÚ? Muselo! A prečo teda nechránia tak ako treba.

Naopak Maďarsko mohli by sme povedať úmyselne púšťa migrantov v tisícoch do EÚ a rozkladá EÚ nenápadné zvnútra, tak ako to za Merkelovej éry nenápadne robila RF. Maďar si povie – nedá nám Brusel miliardy, nebudeme chrániť hranice. Skrátka EÚ je spolok babrákov.

Hlasovanie o dôvere?

12.12.2022

Toto hlasovanie o vyslovení dôvery vláde nie je len o dôvere tejto vláde. Je to hlavne o tom, či zvolený zástupcovia ľudu sediaci v parlamente dajú prednosť mešcu od Matoviča alebo mešcu od SAS, SMER či HLAS a finančných skupín. Vzhľadom k tomu, že Matovičov mešec je príliš malý oproti mešcu finančných skupín schovaných aj za SAS, SMER či HLAS výsledok je jasný. A [...]

Odvolanie Hegera

05.12.2022

Za odvolanie Hegera sa rozhodli hlasovať všetci. Áno všetci. Všetci, ktorým na krk dýcha vyšetrovateľ. Všetci ktorí majú na krku obvinenia. Všetci. Všetci títo a im podobní po tom prahnú. Prečo asi? Nevieme.

Richard to chápe správne.

01.12.2022

Richard to chápe správne. Veď to videli všetci. Menšinová vláda pokračuje a mnohí sa pýtajú, čo za to dostali Karabovci, či Tuffovci, či iní… Richard si myslí, že niečo za podporu menšinovej vlády dostali. A ako dobrý obchodník zavetril šancu. Čo keby sľúbil viac, ako oni dostali doteraz od Matoviča, ak dostali? No bude to pre nich ťažké rozhodovanie. Byť na [...]

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj pristál v Londýne, stretne sa aj s kráľom Karolom III.

08.02.2023 11:58

Ukrajinský prezident sa prihovorí aj k britskému parlamentu, stretne sa tiež s ukrajinskými vojakmi, ktorí sa cvičia v Británii.

mistrík

Mistrík plánuje vstup do politiky a hovorí o nádeji pre Slovensko

08.02.2023 11:20

Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 81879x
Priemerná čítanosť článkov: 2274x

Autor blogu

Kategórie