Založ si blog

Brusel má nové riešenie drahých energií.

Pred necelými dvoma týždňami pán Heger vyhlásil, že pokiaľ sa do dvoch týždňov nevyrieši zastropovanie cien plynu Slovensko prejde na plán B a znárodní SE. Už zostáva len pár dní a zo Štraburgu prichádzajú správy, že spoločné stanoviská sú veľmi rozdielne, takže dohoda nie je na obzore.

Zatiaľ EK prišla s nič nehovoriacimi frázami typu: spoločný nákup plynu, mechanizmus obmedzujúci ceny plynu na burze, transparentné využívanie infraštruktúry energonosičov, solidaritu medzi členskými štátmi, neustále úsilie o zníženie dopytu po plyne…

Sú to všetko pekné frázy, o ktorych môžeme do budúcnosti hovoriť. V týchto dňoch by sme potrebovali skutočné opatrenia. Aj preto, že kompetentný už od leta vedeli, čo sa na nás valí a iba čakali na nejaké spasenie z neba. To sa nestalo. A kompetentný sa naďalej chovajú spôsobom, že veď nejak sa to vyrieši.

Zase na druhej strane nemožno povedať, že by zodpovedný nerobili nič. Robili. V Bruseli si zvýšili platy a na nové ceny v energiách je aspoň niekto pripravený. A takto tiež spoznáme, že sú solidárny.

Tak ako to navrhujú oni sami.

Hlasovanie o dôvere?

12.12.2022

Toto hlasovanie o vyslovení dôvery vláde nie je len o dôvere tejto vláde. Je to hlavne o tom, či zvolený zástupcovia ľudu sediaci v parlamente dajú prednosť mešcu od Matoviča alebo mešcu od SAS, SMER či HLAS a finančných skupín. Vzhľadom k tomu, že Matovičov mešec je príliš malý oproti mešcu finančných skupín schovaných aj za SAS, SMER či HLAS výsledok je jasný. A [...]

Odvolanie Hegera

05.12.2022

Za odvolanie Hegera sa rozhodli hlasovať všetci. Áno všetci. Všetci, ktorým na krk dýcha vyšetrovateľ. Všetci ktorí majú na krku obvinenia. Všetci. Všetci títo a im podobní po tom prahnú. Prečo asi? Nevieme.

Richard to chápe správne.

01.12.2022

Richard to chápe správne. Veď to videli všetci. Menšinová vláda pokračuje a mnohí sa pýtajú, čo za to dostali Karabovci, či Tuffovci, či iní… Richard si myslí, že niečo za podporu menšinovej vlády dostali. A ako dobrý obchodník zavetril šancu. Čo keby sľúbil viac, ako oni dostali doteraz od Matoviča, ak dostali? No bude to pre nich ťažké rozhodovanie. Byť na [...]

mistrík

Mistrík plánuje vstup do politiky a hovorí o nádeji pre Slovensko

08.02.2023 11:20

Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

NAKA

Akcia Koloseum: NAKA zadržala policajta z krajskej kriminálky aj člena sýkorovcov

08.02.2023 08:53, aktualizované: 10:30

Akciu vykonáva na západnom Slovensku Národná protidrogová jednotka.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 81876x
Priemerná čítanosť článkov: 2274x

Autor blogu

Kategórie