Založ si blog

Dráteníci to zaplatia

Voloďa videl, že sa zbavujú jadrových elektrární. Každý svojprávny tušil, že elektrina bude drahá. Aj Voloďa. To mu hralo do kariet. Aby cenu zdvihol ešte viac, škrtil plyn. A to bolo vhodné obdobie aby zavítal na Ukrajinu. To zdvihlo ceny ešte viac. Tušil, že to môže byť dobrá rozbuška pre EÚ. Vedel, že EÚ je odtrhnutá od reality a EÚ simyslí, že všetci sa im budú stále klaňať.

 
A chlapci, čo fajčia konope na burze v Amsterdame sú pre Voloďu užitoční. Aj EÚ odtrhnutá od reality s týmito chlapcami z Amsterdamu je pre Voloďu užitočná. EÚ si stále myslí, že všetko vyrieši trh, burza a jej chlapci. Nuž nemusí to tak byť.


Ale preto, že chlapci z Amsterdamu majú na okolí veľa kamošov našli pre seba vhodný biznis. Pri vysokých cenách začali kamoši štartovať uhoľné elektrárne a vyrábať. A predávať. (Pri tých cenách?) A zistili, že ani netreba veľmi znižovať ceny. Pri tak vysokých cenách sa dá dobre zarobiť. Nie?
A kto to zaplatí? Napríklad dráteníci a im podobní. Nemajú v zálohe a nevedia prompne naštartovať nové zdroje elektriny. Tak budú platiť ako murovatý. A kto bude na vine? Určite nie tí, čo vedeli naštartovať nové zdroje. Možno to hodia na voľný trh. On bude na vine. Len potrestať ho nik nemôže. Ani tých s tým konope. Tí sa budú smiať…


Na vine, že dráteníci budú platiť ako murovatý a šikovní štartovači budú mastiť vrecká bude šikovnosť štartovačov a drateníci vždy v predlone, bez svojprávnosti. To sú výhody členstva v EÚ.

Odvolanie Hegera

05.12.2022

Za odvolanie Hegera sa rozhodli hlasovať všetci. Áno všetci. Všetci, ktorým na krk dýcha vyšetrovateľ. Všetci ktorí majú na krku obvinenia. Všetci. Všetci títo a im podobní po tom prahnú. Prečo asi? Nevieme.

Richard to chápe správne.

01.12.2022

Richard to chápe správne. Veď to videli všetci. Menšinová vláda pokračuje a mnohí sa pýtajú, čo za to dostali Karabovci, či Tuffovci, či iní… Richard si myslí, že niečo za podporu menšinovej vlády dostali. A ako dobrý obchodník zavetril šancu. Čo keby sľúbil viac, ako oni dostali doteraz od Matoviča, ak dostali? No bude to pre nich ťažké rozhodovanie. Byť na [...]

Lekárky si vyššie platy zaslúžia!

26.11.2022

Lekárky si vyššie platy zaslúžia. Neviem prečo táto zlá vláda nevyhovie ich oprávnenej požiadavke? Veď sa starajú o chorých v nemocniciach. Pridajme im! Ale nielen im. A čo sestričky tie si nezaslúžia? Veď majú v priemere len 1300 euro. Ja si myslím, že si zaslúžia aspoň na 1800 euro. Zaslúžia si nie? A čo kuchárka a kuchár, sanitárka, alebo administratíva v [...]

Vladimir Putin

Putin: Rusko bude pokračovať v útokoch na energetickú infraštruktúru Ukrajiny

08.12.2022 14:46

Putin vyhlásil, že tieto údery ruskej armády sú reakciou na útoky na objekty v Rusku.

Web Raketa

Moskva tvrdí, že dodrží moratórium na rakety stredného doletu v Európe

08.12.2022 14:24

Rusko sa po zániku zmluvy INF v roku 2019 zaviazalo, že v Európe ani v iných častiach sveta neumiestni svoje rakety stredného a krátkeho doletu.

Vorošylov

Zostrelil ruské rakety i päť dronov. Zelenskyj vyznamenal ukrajinského pilota

08.12.2022 14:23

Vadym Vorošylov naviedol svoje poškodené lietadlo do neobývanej oblasti a katapultoval sa.

Marcel Forai, Všeobecná zdravotná poisťovna

Obvinený exšéf VšZP Forai je "známa firma". Viac ako reformy ho preslávili kauzy

08.12.2022 14:07

Kto je Marcel Forai? Počas druhej vlády Roberta Fica generálneho riaditeľa VšZP vyšetrovali pre maséra Kostku, teta Anka ho nakoniec stála funkciu.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 35
Celková čítanosť: 78273x
Priemerná čítanosť článkov: 2236x

Autor blogu

Kategórie