Založ si blog

EU a USA uznali územné nároky Ruska na Ukrajine

Tak ako aj predchádzajúce, aj dnešný článok na pravda.sk ktorý, bol prevzatý z TASR a Reuters (tým filtrované EU a USA) krok za krokom legitimizuje územné nároky Ruska na Ukrajine.

V predchádzajúcich dňoch bol nenápadné podsunutý článok o tom, ako sa ukrajinská strana sťažuje, že takmer všetci čo zostali v bojujúcich oblastiach sú proruskí. Tým vlastne uznala, že Rusko len chráni ruskojazyčných občanov na územiach Luhanska a Donecka (Donbasu).

Aj dnes v článku, keď otvorene a natvrdo, v rozpore z predošlou rétorikou a cenzúrou vykresľujú ukrajinskú stranu, ako stranu, ktorá bráni v evakuácii civilistov na bojujúcich územiach (ruskojazyčných civilistov) a ukrajinská strana bojuje ešte krátko pred Ruskom vyhlásenénym prímerím a tým naznačuje Ukrajinou nedodržiavanie prímeria vyhláseného ruskou stranou na zabezpečenie odchodu civilistov.

Tieto články jeden za druhým, menia obraz konfliktu a pripravujú verejnú mienku a pôdu pre nový vývoj v konflikte. Snažia sa tým dosiahnuť rôzne ciele, hlavne ekonomicky profitovať z konfliktu napríklad tým, že tým budú ospravedlňovať využívanie ruských energonosičov, a aby si udržali svoju tvár zároveň dodávať Ukraine zbrane (nie však tie a v takom rozsahu aby rýchlo ukončili konflikt).

Je to hra na dve strany s cieľom ekonomického profitu. Profitu využívania ruských energonosičov a zároveň profitu dodávok nepotrebných a zastaraných zbraní. Až čas ukáže, ako EU a USA profitovali z pretláčania tohto nového kola dvojtvárnej politiky v tomto konflikte.

Hlasovanie o dôvere?

12.12.2022

Toto hlasovanie o vyslovení dôvery vláde nie je len o dôvere tejto vláde. Je to hlavne o tom, či zvolený zástupcovia ľudu sediaci v parlamente dajú prednosť mešcu od Matoviča alebo mešcu od SAS, SMER či HLAS a finančných skupín. Vzhľadom k tomu, že Matovičov mešec je príliš malý oproti mešcu finančných skupín schovaných aj za SAS, SMER či HLAS výsledok je jasný. A [...]

Odvolanie Hegera

05.12.2022

Za odvolanie Hegera sa rozhodli hlasovať všetci. Áno všetci. Všetci, ktorým na krk dýcha vyšetrovateľ. Všetci ktorí majú na krku obvinenia. Všetci. Všetci títo a im podobní po tom prahnú. Prečo asi? Nevieme.

Richard to chápe správne.

01.12.2022

Richard to chápe správne. Veď to videli všetci. Menšinová vláda pokračuje a mnohí sa pýtajú, čo za to dostali Karabovci, či Tuffovci, či iní… Richard si myslí, že niečo za podporu menšinovej vlády dostali. A ako dobrý obchodník zavetril šancu. Čo keby sľúbil viac, ako oni dostali doteraz od Matoviča, ak dostali? No bude to pre nich ťažké rozhodovanie. Byť na [...]

Nehoda / Auto /

Pri dopravnej nehode pri obci Jelenec zomrela 18-ročná spolujazdkyňa

28.11.2023 10:29

Vodička vozidla Volkswagen Golf pravdepodobne dostala s vozidlom šmyk, narazila do vozidla Seat Alhambra a následne do stromu.

India tunel robotníci uviaznutí záchranári kontakt

Dva týždne v temnote. Desiatky indických uviaznutých robotníkov vyslobodili z tunela

28.11.2023 10:16

Záchranárom na severe Indie sa dnes podarilo prevŕtať k 41 stavebným robotníkom, ktorí pred viac ako dvoma týždňami uviazli v zrútenom cestnom tuneli.

lekáreň, liek, lieky

Chýbajú lacné lieky na srdce. Štát nie je schopný zabezpečiť ich dovoz

28.11.2023 10:00

Bývalý štátny tajomník ministerstva zdravotníctva Róbert Babeľa videl problém v počte chorých. Tvrdil, že problém s nedostatkom liekov by sa vyriešil tým, keby ich pacienti neužívali.

súd, sudca, spravodlivosť, rozsudok. Špeciálny súd, trestné právo, zločin, vražda

Sudca ukončil dokazovanie v korupčnej kauze Syseľ, nasledujú záverečné reči

28.11.2023 09:53

Kauza sa týka podozrení z ovplyvňovania rozhodnutí na východoslovenských súdoch.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 86129x
Priemerná čítanosť článkov: 2392x

Autor blogu

Kategórie