Založ si blog

Ukrajina – agresor

Už niekoľko mesiacov sme svedkami eskalácie napätia na východe Ukrajiny. Neustále zhromažďovanie zbraní, munície, bojovej techniky i personálu z domácich a predovšetkým zahraničných zdrojov vzbudzuje veľké obavy. Aj keď je pravda, že každá krajina má právo na svojom území cvičiť a prevádzkovať rôzne bezpečnostné sily, takýto rozsah, nie je vôbec bežný a oprávnene vzbudzuje objavy. Hlavne vtedy keď na takéto konanie nie je vonkoncom žiadny dôvod.


Aj z minulosti vieme, že na vlastnej koži zažili mnohé susedné krajiny Ukrajiny ako Slovensko, Maďarsko, Rusko, atď, bolesť straty veľkej časti svojho územia. Tieto historické krivdy nikdy nebudú zabudnuté.


Preto znova vyzývame Ukrajinu, aby upustila od prípravy novej agresie. Aby prestala s vyzbrojovaní veľkej časti svojich mierumilovných občanov. Z histórie vieme, že tieto snahy nebudú viesť k úspechu. 


Východný mierumilovný Ruský sused Ukrajiny, mal vždy otvorenú priateľskú náruč a veľké srdce. Nikdy nevlastnil ani nezhromažďoval žiadne väčšie množstvo zbraní či munície s cieľom agresie. A nikto, ani Ukrajina nemá právo zneužiť túto mierumilovnosť a pohostinnosť Ruska na zákerný vojenský útok, ktorého cieľom je obsadiť a podrobiť si ďalší veľký kus sveta, ktorý oplýva bohatstvom nerastných zdrojov.


Ani tieto zištné dôvody nedávajú Ukraine právo na nepriateľské vojenské akcie proti Rusku a žiadame ich zastavanie,  deeskaláciu a odzbrojenie Ukrajiny. Ak sa to nestane bude Ukrajina čeliť zničujúcemu  hnevu medzinárodného spoločenstva pod záštitou OSN.


Medzinárodné spoločenstvo je na strane Ruska, ktoré nikdy vojenskou čižmou nevkročilo na cudzie územie. Skôr naopak a ak mohlo, vždy podali pomocnú ruku.

Ľubomír

Hlasovanie o dôvere?

12.12.2022

Toto hlasovanie o vyslovení dôvery vláde nie je len o dôvere tejto vláde. Je to hlavne o tom, či zvolený zástupcovia ľudu sediaci v parlamente dajú prednosť mešcu od Matoviča alebo mešcu od SAS, SMER či HLAS a finančných skupín. Vzhľadom k tomu, že Matovičov mešec je príliš malý oproti mešcu finančných skupín schovaných aj za SAS, SMER či HLAS výsledok je jasný. A [...]

Odvolanie Hegera

05.12.2022

Za odvolanie Hegera sa rozhodli hlasovať všetci. Áno všetci. Všetci, ktorým na krk dýcha vyšetrovateľ. Všetci ktorí majú na krku obvinenia. Všetci. Všetci títo a im podobní po tom prahnú. Prečo asi? Nevieme.

Richard to chápe správne.

01.12.2022

Richard to chápe správne. Veď to videli všetci. Menšinová vláda pokračuje a mnohí sa pýtajú, čo za to dostali Karabovci, či Tuffovci, či iní… Richard si myslí, že niečo za podporu menšinovej vlády dostali. A ako dobrý obchodník zavetril šancu. Čo keby sľúbil viac, ako oni dostali doteraz od Matoviča, ak dostali? No bude to pre nich ťažké rozhodovanie. Byť na [...]

Pellegrini, Fico, Danko

Danko: Parlament bude kvôli voľbám mŕtvy, pretože Pellegrini o to požiadal Fica

29.02.2024 23:39

Danko aj Naď kritizujú, že najbližšia riadna schôdza NR SR má byť až v polovici apríla.

Grasalkovičov Prezidentský palác

Pellegrini sa v druhom kole volieb môže spoľahnúť na Harabina, hlas by mu dalo vyše 60 percent jeho voličov

29.02.2024 22:50

Agentúra zisťovala, koho by voliči neúspešných kandidátov volili v druhom kole prezidentských volieb.

Vladimir Putin

Kremľu sa míňajú rezervy, Putin oznámil zvýšenie daní pre občanov a firmy

29.02.2024 20:00

Putin neuviedol, aká bude po novom výška dane pre lepšie zarábajúcich občanov.

fico, susko

Lipšicova prokuratúra končí. Podľa odborníkov to nie je definitívne, Fico hovorí o splnení misie

29.02.2024 18:40, aktualizované: 20:25

Nečakaná zhoda. Vládna koalícia považuje rozhodnutie ÚS za úspech, rovnako aj prezidentka a opozícia.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 87713x
Priemerná čítanosť článkov: 2436x

Autor blogu

Kategórie