Založ si blog

Aké budú v EÚ ceny plynu na Vianoce?

Nevieme ako v Prahe na žúrke EPS chutilo vepřo knedlo zelí zástupcom 44-ky a či si dali aj orosený pohár píva.

Isté je, že ešte aj doteraz mnohým z nich najmä z kontinentálnej Európy ostala v ústach horká pachuť a bruchabôľ.  

Asi preto, že takáto zdvorilostná žúrka nemohla ani zďaleka priniesť ani náznak riešenia problémov kontinentálnej EÚ s energiami.

Problémy zostali. 

Zostali a nikam neustúpil. Už o 2 týždne na stretnutí 27-ky sa možno bude lámať chlieb (či EU)? Čas beží a vysoké ceny energií zostávajú. Vraj sa má o dva týždne dohodnúť cenový stop na energie. 

27-ke by sa to páčilo, ale potom by sme museli zmeniť kapitalizmus na niečo úplne iné. A to sa v tak krátkom čase nestane.

V kapitalizme platí pravidlo o ponuke a dopyte, ktorý vygeneruje cenu. V kapitalizme sa neurčuje od zeleného stola, za akú cenu môže obchodník predávať svoj tovar. 

A teraz veľmi žiadaný tovarom v EÚ (v tomto klube blahobytu…) sú energie. 

A žiaľ aj doteraz

ani USA, ani Nórsko, ani nikto ďalší sa netvári ako brat a za svoj tovar stále ešte aj v týchto dňoch pýtajú trhové ceny. Čo sa stane ak to takto ostane aj o dva týždne na rokovaní 27-ky. Čo robiť? No napríklad môžeme USA, Nórsko alebo aj iných poprosiť, či by ten plyn nedali o 50% lacnejšie. No, môžeme ich o to poprosiť? Áno, môžeme. Ale tiež to môže byť veľmi horúce stretnutie 27-ky.

Budeme to sledovať.

Hlasovanie o dôvere?

12.12.2022

Toto hlasovanie o vyslovení dôvery vláde nie je len o dôvere tejto vláde. Je to hlavne o tom, či zvolený zástupcovia ľudu sediaci v parlamente dajú prednosť mešcu od Matoviča alebo mešcu od SAS, SMER či HLAS a finančných skupín. Vzhľadom k tomu, že Matovičov mešec je príliš malý oproti mešcu finančných skupín schovaných aj za SAS, SMER či HLAS výsledok je jasný. A [...]

Odvolanie Hegera

05.12.2022

Za odvolanie Hegera sa rozhodli hlasovať všetci. Áno všetci. Všetci, ktorým na krk dýcha vyšetrovateľ. Všetci ktorí majú na krku obvinenia. Všetci. Všetci títo a im podobní po tom prahnú. Prečo asi? Nevieme.

Richard to chápe správne.

01.12.2022

Richard to chápe správne. Veď to videli všetci. Menšinová vláda pokračuje a mnohí sa pýtajú, čo za to dostali Karabovci, či Tuffovci, či iní… Richard si myslí, že niečo za podporu menšinovej vlády dostali. A ako dobrý obchodník zavetril šancu. Čo keby sľúbil viac, ako oni dostali doteraz od Matoviča, ak dostali? No bude to pre nich ťažké rozhodovanie. Byť na [...]

Volodymyr Zelenskyj

Zelenskyj pristál v Londýne, stretne sa aj s kráľom Karolom III.

08.02.2023 11:58

Ukrajinský prezident sa prihovorí aj k britskému parlamentu, stretne sa tiež s ukrajinskými vojakmi, ktorí sa cvičia v Británii.

mistrík

Mistrík plánuje vstup do politiky a hovorí o nádeji pre Slovensko

08.02.2023 11:20

Vedec zatiaľ nekonkretizoval, s ktorou stranou debatuje.

Kim Čong-un Kim Čchu-e Ri Sol-ču

Kim Čong-un navštívil vojakov, priviedol aj svoju dcéru

08.02.2023 10:15

K návšteve došlo v období náznakov, že sa Severná Kórea pripravuje na rozsiahlu vojenskú prehliadku, kde by mohla predviesť najnovšiu vojenskú techniku.

dušan kracina

Kracinu, obžalovaného z príprav vrážd prokurátorov, prepustili na slobodu

08.02.2023 09:27

Obžalovaný dostal elektronický náramok na monitorovanie pohybu.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 36
Celková čítanosť: 81880x
Priemerná čítanosť článkov: 2274x

Autor blogu

Kategórie