Dráteníci to zaplatia

30. septembra 2022, rockiy, Nezaradené

Voloďa videl, že sa zbavujú jadrových elektrární. Každý svojprávny tušil, že elektrina bude drahá. Aj Voloďa. To mu hralo do kariet. Aby cenu zdvihol ešte viac, škrtil plyn. A to bolo vhodné obdobie aby zavítal na Ukrajinu. To zdvihlo ceny ešte viac. Tušil, že to môže byť dobrá rozbuška pre EÚ. Vedel, že EÚ je odtrhnutá od reality a EÚ simyslí, že všetci sa im budú stále klaňať.

 
A chlapci, čo fajčia konope na burze v Amsterdame sú pre Voloďu užitoční. Aj EÚ odtrhnutá od reality s týmito chlapcami z Amsterdamu je pre Voloďu užitočná. EÚ si stále myslí, že všetko vyrieši trh, burza a jej chlapci. Nuž nemusí to tak byť.


Ale preto, že chlapci z Amsterdamu majú na okolí veľa kamošov našli pre seba vhodný biznis. Pri vysokých cenách začali kamoši štartovať uhoľné elektrárne a vyrábať. A predávať. (Pri tých cenách?) A zistili, že ani netreba veľmi znižovať ceny. Pri tak vysokých cenách sa dá dobre zarobiť. Nie?
A kto to zaplatí? Napríklad dráteníci a im podobní. Nemajú v zálohe a nevedia prompne naštartovať nové zdroje elektriny. Tak budú platiť ako murovatý. A kto bude na vine? Určite nie tí, čo vedeli naštartovať nové zdroje. Možno to hodia na voľný trh. On bude na vine. Len potrestať ho nik nemôže. Ani tých s tým konope. Tí sa budú smiať…


Na vine, že dráteníci budú platiť ako murovatý a šikovní štartovači budú mastiť vrecká bude šikovnosť štartovačov a drateníci vždy v predlone, bez svojprávnosti. To sú výhody členstva v EÚ.