Veterné lesy

31. augusta 2022, rockiy, Nezaradené

Denník N priniesol správu, , že vraj predstavitelia krajín okolo Baltského mora sa dohodli, že do roku 2030 zvýšia počet veterných turbín o 700% a potom do roku 2033 o ďalších 400% . Takže spolu to je asi 2800% teda asi 28 x viac ako doteraz.Chcú to urobiť kvôli zvýšeniu energetickej nezávislosti, možno vo všeobecnosti a možno kvôli Rusku a súčasným udalostiam.

Skutočný dôvod nie je možno až tak dôležitý. Pre predstaviteľov týchto a im podobných krajín je dôležité aby ukázali pospolitému ľudu svetlé budovateľské zajtrajšky a sny.

Vieme aj z našich zemepisných šírkok, že to zaberá, ľudia svetlé budovateľské zajtrajšky a sny radi snívajú, tešia sa im ako deti rozprávke.

A každý kto tieto svetlé budovateľské zajtrajšky a sny sľubuje má istotu dobrého výsledky vo voľbách a kariére.

Lenže ako to bude v skutočnosti? No predsa tak ako to sľubujú. Vždy keď sa narodí nejaký viking alebo vikingka postavia mi pri dome 80 metrov vysoký oceľový stožiar s 35 metrovými listami rotora, aby mal dostatok energie pre práčku, chladničku, umývačku riadu, televízor, elektrické auto, varnú dosku sporáka, audio súpravu, varnú kanvicu, fén, PC, …Krásna to krajina, kde budú namiesto stromov oceľové stožiare veterných turbín. Veď energie potrebujeme.

Aj tam veria, že múka na chleba a pečivo sa vozí z veľkoskladov, ovocie a zelenina sa tiež vozí z veľkoskladov a do veľkoskladov sa to všetko vozí kamiónmi a v mori je rýb nevyčerpateľné množstvo.

Krásna to krajina s lesmi veterných turbín. Aké hríby rastu v takých lesoch? Tešíme sa na tieto svetlé budovateľské zajtrajšky a sny.

Tak snívajme.