Putin nie je na vine 2.

29. augusta 2022, rockiy, Nezaradené

Ak sa niekomu nepozdáva ušľachtilé riešenie platiť za ruský plyn a ropu peniazmi, ktoré potom RF použije (za použitia prísnych overovaních metód) na ušľachtilé ciele v zdravotníctve a sociálnych veciach RF, môžme skúsiť aj iné riešenie, ktoré jeden pán čítal v jednej ekonomickej príručke.

Napríklad by také Nemecko nemuselo platiť peniazmi (aby sa nedajbože použili vo vojne), ale napríklad by sa mohli dohodnúť, že za 100 000 m² plynu by RF dostala namiesto peňazí jeden papier napríklad z nemeckého katastra nehnuteľností, kde by bolo napísané, že majiteľom 10 000 m² územia Nemecka v bavorskom lese (kým ešte nie je vyrúbaný) je pán Vladimir P. a jeho kamaráti Moskvy.

Ak by sa im to málilo, mohlo by Nemecko poskytnúť ku každej takejto parcele nejaké služby, napríklad by tam bolo k dispozícii určité množstvo nemeckých zdravotných sestier v produktivnom veku, ktoré by obslúžili miestnu komunitu v prípade nejakého zdravotného problému tamžijucich občanov RF. Alebo niečo podobné.

Na tom území by pán V.P. a jeho kamaráti moholi spievať veselé ruské pesničky, alebo postaviť nejaké ruské školy a škôlky, kultúrne stánky, pionierske tábory, alebo vojenské základne. Skrátka, čo by len chcel. Veď by to patrilo RF.

A takto bytov išlo ďalej.

No a potom, keď RF obsadí celú Ukrajinu a bude na svete mier, bude môcť EÚ za plyn platiť RF znova peniazmi, sa všetko vráti do normálu.

A ak bude Nemecko chcieť, bude môcť znova peniazmi kúpiť parcely v bavorskom lese od V.P.

Ak sa dohodnú na cene.