Založ si blog

Robíte správne veci pán Matovič

Konečne je tu niekto, kto myslí ekonomický, strategicky, tak ako riadny hospodár a neefektívne výdavky škrtá, a podporuje efektívne. Tak ako v prípade firmy Slovalko. Pánom Hegerovi aj Matovičovi ide skutočne o verejný záujem. Majú ťažkú pozíciu. Musia bojovať s kriminálnym prostredím, ktorému zdatné pomáhajú aj užitoční blbci mafie, rovnako a ešte oveľa viac toto kriminálne prostredie útočí proti verejnému záujmu svojimi hlavnými zbraňami a to mediálnou podporou. 


Aj doposiaľ bolo v médiách prezentované ťažké postavenie významného výrobcu hliníka široko ďaleko firmy Slovalko. S dôrazom, že keď túto firmu štát nepodporí prídu o prácu stovky ľudí.
Tieto médiá, ktoré ovládajú finančné skupiny však až doteraz zamlčiavali, že najviac z žiadanej podpory by profitoval vlastník fabriky Penta. Preto ten tlak médií na verejnosť v štýle, že treba podporiť ľudí vo fabrike. To áno, lenže víťazom by bola Penta.


Len tak ďalej pán minister financií aj pán premiér. Toto je sociálna politika, keď sa nemusíme skladať na zisky finančných skupín, nemusíme im strkať peniaze do vreciek. 


Áno dotkne sa to aj zamestnancov, ale veľa z nich si prácu nájde aj tak, a len malé percento zostane na sociálnych dávkach. V záujme verejného blaha to zaťaží štátny rozpočet mnohonásobne menej ako mnohomilionová podpora Penty. 
A o to pri presadzovaní verejného záujmu ide. Takýchto hospodárov treba voliť. Nie Sulíka. Ten by iste vedel krásne zdôvodniť prečo Slovalko potrebuje podporu. A Penta by mi poďakovala.


Volím Matoviča.

Dráteníci to zaplatia 2

01.10.2022

Ako som písal v prvej časti a všetci to isto vieme, členstvo v ríši západu nám prináša veľa ekonomického profitu či blahobytu (aj keď nie je blahobyt ako blahobyt). Blahobyt podľa prepočtov tých správnych ekonómov je iný, ako blahobyt podľa iných ekonómov. Lebo keby sme občas čítali prepočty aj iných ekonómov, prišli by sme k iním číslam. Trochu by sme precitli a [...]

Dráteníci to zaplatia

30.09.2022

Voloďa videl, že sa zbavujú jadrových elektrární. Každý svojprávny tušil, že elektrina bude drahá. Aj Voloďa. To mu hralo do kariet. Aby cenu zdvihol ešte viac, škrtil plyn. A to bolo vhodné obdobie aby zavítal na Ukrajinu. To zdvihlo ceny ešte viac. Tušil, že to môže byť dobrá rozbuška pre EÚ. Vedel, že EÚ je odtrhnutá od reality a EÚ simyslí, že všetci sa im [...]

Veterné lesy

31.08.2022

Denník N priniesol správu, , že vraj predstavitelia krajín okolo Baltského mora sa dohodli, že do roku 2030 zvýšia počet veterných turbín o 700% a potom do roku 2033 o ďalších 400% . Takže spolu to je asi 2800% teda asi 28 x viac ako doteraz.Chcú to urobiť kvôli zvýšeniu energetickej nezávislosti, možno vo všeobecnosti a možno kvôli Rusku a súčasným udalostiam. [...]

Lotyšsko / Parlametné voľby /

V parlamentných voľbách v Lotyšsku boli úspešní centristi premiéra Karinša

01.10.2022 21:27

Zo zverejnených odhadov tiež vyplýva neúspech strán zastupujúcich ruskojazyčnú menšinu v krajine.

Peter Pellegrini

Pellegrini na sneme Hlasu vyzval prítomných, aby si zaspievali

01.10.2022 20:58

Prítomní lídra Hlasu po jeho výzve zaspievať si odmenili potleskom.

Ramzan Kadyrov / Čečensko /

Kadyrov: Rusko by malo zvážiť použitie jadrových zbraní na Ukrajine

01.10.2022 19:31

Kadyrov prišiel s týmto vyhlásením po tom, ako boli ruské jednotky ukrajinskými vojakmi vytlačené z kľúčového mesta Lyman v Doneckej oblasti.

Peter Pellegrini

Pellegrini: Fico chce cielene poškodiť Hlas a zneistiť našich voličov

01.10.2022 17:55

Na videopozdrav od Roberta Fica, ktorý mu adresoval pred straníckym snemom a opäť poukázal na možnú spoluprácu Hlasu s liberálmi, reagoval Peter Pellegrini odmietavo.

rockiy

Len ďalšia Blog - Pravda stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 22
Celková čítanosť: 48847x
Priemerná čítanosť článkov: 2220x

Autor blogu

Kategórie