Robíte správne veci pán Matovič

17. augusta 2022, rockiy, Nezaradené

Konečne je tu niekto, kto myslí ekonomický, strategicky, tak ako riadny hospodár a neefektívne výdavky škrtá, a podporuje efektívne. Tak ako v prípade firmy Slovalko. Pánom Hegerovi aj Matovičovi ide skutočne o verejný záujem. Majú ťažkú pozíciu. Musia bojovať s kriminálnym prostredím, ktorému zdatné pomáhajú aj užitoční blbci mafie, rovnako a ešte oveľa viac toto kriminálne prostredie útočí proti verejnému záujmu svojimi hlavnými zbraňami a to mediálnou podporou. 


Aj doposiaľ bolo v médiách prezentované ťažké postavenie významného výrobcu hliníka široko ďaleko firmy Slovalko. S dôrazom, že keď túto firmu štát nepodporí prídu o prácu stovky ľudí.
Tieto médiá, ktoré ovládajú finančné skupiny však až doteraz zamlčiavali, že najviac z žiadanej podpory by profitoval vlastník fabriky Penta. Preto ten tlak médií na verejnosť v štýle, že treba podporiť ľudí vo fabrike. To áno, lenže víťazom by bola Penta.


Len tak ďalej pán minister financií aj pán premiér. Toto je sociálna politika, keď sa nemusíme skladať na zisky finančných skupín, nemusíme im strkať peniaze do vreciek. 


Áno dotkne sa to aj zamestnancov, ale veľa z nich si prácu nájde aj tak, a len malé percento zostane na sociálnych dávkach. V záujme verejného blaha to zaťaží štátny rozpočet mnohonásobne menej ako mnohomilionová podpora Penty. 
A o to pri presadzovaní verejného záujmu ide. Takýchto hospodárov treba voliť. Nie Sulíka. Ten by iste vedel krásne zdôvodniť prečo Slovalko potrebuje podporu. A Penta by mi poďakovala.


Volím Matoviča.